BIH Erepublik forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Portal za eBIH

+4
interwal
Didy
David Kordic
lood_struja
8 posters

Go down

Portal za eBIH Empty Portal za eBIH

Komentar  lood_struja Thu Mar 26, 2009 3:15 pm

Hej raja ako ste zainteresovani da napravimo portal za eBIH i eHrvatsku.... Very Happy moj je sav rad osim headera Very Happy koji cete vi da odradite nadam se Very Happy Very Happy Very Happy mada se i to moze zavrsit Very Happy znaci portal ce da sadrzi Forum, Vijesti, Galerije slika, Obavještenja, itd...... Very Happy pa ako ste za ovdje napišite, Very Happy
lood_struja
lood_struja

Broj komentara : 38
Join date : 2009-03-15

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  David Kordic Thu Mar 26, 2009 4:02 pm

Za eHrvatsku sam ja već napravio u suradnji sa Splitom, evo link: http://www.edomovina.com

David Kordic

Broj komentara : 14
Join date : 2009-02-22

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  lood_struja Fri Mar 27, 2009 2:46 am

Super sredjena joomla Very Happy Jesi li dizajn radio sam???? Very Happy Ja sam bio u Planu da ovo napravim u Fusionu, nekako mi je jednostavniji i pregledniji u ovu svrhu Very Happy . Samo ovi nasi se ne zanimaju al nikako za to.
lood_struja
lood_struja

Broj komentara : 38
Join date : 2009-03-15

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  Didy Fri Mar 27, 2009 4:11 pm

Ja sam isto danas poslao poruku eronetu, neznajuci da ste vec ovdje poceli raspravu o tome.
Inace ja nudim prostor na svom serveru samo eto treba da se neko drugi pobrine za domenu. Takodjer sam se ponudio i pomoc oko izrade web stranice jer se time bavim i zaradjujem na taj nacin.
Inace odlicno poznajem slijedece tehnologije: PHP, Javascript/Ajax, CSS, MySQL , Flex ...

Tako da ako treba ja sam tu. Wink

Didy

Broj komentara : 5
Join date : 2009-03-27

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  interwal Fri Mar 27, 2009 4:32 pm

Diddy, lood, ako hoćete naletite na chat pa ćemo popričati o portalu, da vidimo šta nam treba i kako bi to molgo izgledati.
interwal
interwal

Broj komentara : 70
Join date : 2009-02-20

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  Didy Sat Mar 28, 2009 4:13 am

Eh ja tek sad vidio ovu poruku Very Happy ajd nema veze.

Sto se mog prijedloga tice sve je vrlo jednostavno:
Ja za eBiH nudi za besplatno koristenej dio svog (zakupljenog, profesionalnog) hostinga tj. prostora koliko je god potrebno. Na tom serveru bi se mogli drzati ovaj forum (koji bi trebalo preurediti iz korijena), web stranica eBiH sa osnovnim podatcima i vijestima za gradjanje i sve ostale stvari koje su bitne za postojanje same eBIH.

Kako bi ta web stranica izgledala to treba dogovorit, moj savijet je da se ta stranica odradi uz pomoc joomle ili nekog drugog besplatnog CMS-a (drupal, wordpress). Mada ja u svom radu nikada ne koristim spomenute CMS-ove ali smatram da ovdje nema potrebe za pisanjem cijelog koda od nule. Ono sto bi ja mogao, ako je to potrebno, odraditi posao vezan uz skripte za prikupljanje statistickih podataka (ono sto trenutno imate za popis stanovnistva, firmi , vojske...) , obrade istih i spremanja u MySQl bazu. To mi ne bi bio veliki problem i ne bi mi oduzelo previse vremena (sve gotovo za max 1 dan), jer inace slobodno vrijeme mi je zadnjih par mjeseci resurs kojeg imam najmanje

Jedina stvar koju bi jos neko trebao da odradi je nabavka domene. O tome ne bih ovjde javno govorio jer bi se vrlo lako moglo desiti da vas neko preduhitri i registruje domenu. Zbog toga o tome mozemo pricati putem privatnih poruka ili na chatu.

Eto toliko za sad.
Pozdrav!

Didy

Broj komentara : 5
Join date : 2009-03-27

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty hej

Komentar  Opatica Sat Mar 28, 2009 5:00 am

super decki tko se razumije neka pomogne ( ja i ne bas:( )

vidim vec se spominje eDomovina u eHR ,jako je lijepo napravljeno , a mi mozemo vjerujem jos bolje;))

pozz
Opatica
Opatica

Broj komentara : 42
Join date : 2009-02-28

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  lood_struja Sat Mar 28, 2009 9:51 am

E interwal, i diddy, evo nek tvoj bude hosting, a moje je da napravim stranicu i forum, mada ja ne bi ovaj forum koristio, napravili bi forum od nule Very Happy :S.... mislim ustvari dodje uz FusioN Very Happy I dizajn cu ja da sredim Very Happy i da to lici na nesto, a sto se tice domene, to bi mogao pak neko treci.... Very Happy
lood_struja
lood_struja

Broj komentara : 38
Join date : 2009-03-15

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  Didy Sat Mar 28, 2009 10:10 am

Sto se mene tice ja se slazem, samo sto bi to trebalo odraditi od samog pocetka kako treba.

A sto se tice domene, nije problem. Prvo bi trebalo da se nadjemo (na nekom chatu) par glavnih ljudi zaduzenih u ovom trenutku za eBiH i jos nas dvojica trojica koja bi bila zaduzena za ostvarenje te web stranice pa da vidimo koju domenu izabrati. Opet ponavljam bitno je to odraditi "u tajnosti" jer ako se bude naziv birao javno na forumu vrlo vjerovatno ce neko da registruje domenu prije nas i onda se mozemo slikat.

Sto se tice samog financiranja, to nije problem. To cak i ja mogu da kupim pa se mozemo dogovoriti oko neke kompenzacije dali unutar igre ili u RL svejedno.

Didy

Broj komentara : 5
Join date : 2009-03-27

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  lood_struja Sun Mar 29, 2009 8:00 am

Pa ajde evo mozemo na forumu preko privatnih poruka, ili cak kakav chat.... Ja cu se potrudit da portal od samog starta bude perfektan, samo mi dajte hosting i domenu... Very Happy evo prijedlog za domenu : Dusmani-sagnite-se-dobro.ba Very Happy :.... Salim se.... Very Happy domenu nek bira eronet... Very Happy
lood_struja
lood_struja

Broj komentara : 38
Join date : 2009-03-15

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  Didy Sun Mar 29, 2009 12:03 pm

Domenu treba izabrati zajedno kako bi se izabrala ona prava.
Sto se tice foruma, moj je prijedlog da se ostane na PHPBB(3) formu iz vise razloga, a dva osnovna su:
1) Laksi transfer vec postojecih clanova i postavki, da se ne bi opet morali svi registrovati i namjestati
2) Jak community i brdo raznih templata i dodataka koji mogu zatrebati u samom funkcionisanju

Samo podesavanje nije problem, i tu mogu pomoci ili skroz odraditi jer vec nekoliko godina radim iskljucivo sa PHPBB, kada je potrebno implementirati besplatni forum.

Nazalost, izgleda da u "vrhu" nema bas nekog interesa.

Didy

Broj komentara : 5
Join date : 2009-03-27

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  lood_struja Sun Mar 29, 2009 12:17 pm

Didy mogu li dobiti tvoj e.mail da se dogovorimo????
lood_struja
lood_struja

Broj komentara : 38
Join date : 2009-03-15

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  mentalitA Mon Mar 30, 2009 4:53 am

svaka cast na prijedlogu
mentalitA
mentalitA

Broj komentara : 62
Join date : 2009-02-27

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  lood_struja Mon Mar 30, 2009 2:00 pm

E evo da vas obavjestim ovako sluzbeno... Didy i moja malenkost su zaduzeni za portal od strane Eroneta i Interwala.

A dogovor je ovakav.....

Moj posao je da napravim portal i sredim dizajn sa svim potrebnim stvarima.

Posao didy-a je da kad ja zavrsim ovo on sve one google hepekove spoji u jednu bazu i da dobijemo pregled na svemu.


Nadam se da ste zadovoljni dogovorom, a sto se tice beta verzije portala cim bude gotovo dobit cete ovdje link da pogledate.
lood_struja
lood_struja

Broj komentara : 38
Join date : 2009-03-15

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  mafioso1930 Sat Apr 04, 2009 1:13 pm

Dajte mi sadržaj, ja ću dizajnirati, kodirati, uraditi sve, samo da imamo čime ispuniti sajt Very Happy

mafioso1930

Broj komentara : 4
Join date : 2009-04-03

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  lood_struja Tue Apr 07, 2009 1:14 am

mafioso zavrsio sam ja portal, ima jos nekih sitnica da se zavrsi, samo cekam da uzmu domenu da pustimo portal u rad.
lood_struja
lood_struja

Broj komentara : 38
Join date : 2009-03-15

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  mafioso1930 Thu Apr 09, 2009 4:18 am

Aha OK onda. Samo da znate da ako me trebate - tu sam.

mafioso1930

Broj komentara : 4
Join date : 2009-04-03

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Portal

Komentar  SokoBiH Fri Apr 24, 2009 5:02 pm

Ja i FF radimo na portalu,kad bude gotov bit ce oglasen na forumu i xatu da se svi upoznaju s tim. Nadam se da ce svi prihvatiti dobro nas trud, rad i zalaganje za eBiH

Pozdrav Domovini

SokoBiH

Broj komentara : 9
Join date : 2009-04-01

Na vrh Go down

Portal za eBIH Empty Re: Portal za eBIH

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu