BIH Erepublik forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

eUSA Embassy

3 posters

Go down

eUSA Embassy Empty eUSA Embassy

Komentar  huskerguy77 Wed Mar 25, 2009 9:32 pm

Hello eBosnians and eHerzegovinans,

I am Huskerguy77 and am honored to be selected to represent the eUSA here in eBosnia and eHerzegovina.

eBosnia and eHerzegovina is a country new to eRepublik and is welcomed throughout the world. One of my responsibilities here is to help and assist in stabilizing this country so that it can succeed in the future. I will use my political experience to help this.

I have an open door policy. This means that you can post me any questions, concerns, or comments in here. I also have a PM on here and in game that I will check daily. Thirdly, if there is an IRC, I will try to find it and use it. If some of you have concerns and want to speak to me instantly, I may also invite you to the eUSA IRC and we can chat there.

Like all countries, Bosnia and Herzegovina all have their own special cultural differences. I support these completely. However, there is a slight language barrier. I speak english and some spanish, but I do not speak Croatian, Bosnian or Serbian. Thus, I will try to use a translator to assist.

If you have any questions, please let me know. I look forward to helping Bosnia and Herzegovina succeed and hope to strengthen relations between the US and Bosnia and Herzegovina.

I will also translate this message through an online translator into Serbian.

Serbian Translation:

Ово је рачунар пренесена на српски језик. Ја се извињавамо за било какве грешке.

еБосниа и еХерзеговина је земља нова на еРепублик и поздравио је у целом свету. Једна од мојих дужности је да се овде помоћи и помоћи у овој земљи стабилизирајући тако да може успети и у будућности. Ја ћу користити моје политичко искуство како би се овај.

Имам политику отворених врата. То значи да можете да поставља ми сва питања, примједбе, коментаре или овде. ЈА исто тако да има овде и на ПМ у игри да ћу проверити дневно. Треће, ако постоји један ИРЦ, ја ћу покушати пронаћи и користити га. Ако имате неке проблеме и желе да говоре ми одмах, ЈА мај такође позвати Вас на еУСА ИРЦ и цхат можемо тамо.

Као и све земље, у Босни и Херцеговини сви имају своје посебне културне разлике. Подржавам те у потпуности. Међутим, постоји благи језику баријеру. Ја говорим енглески и шпански неке, али ја не говорим хрватски, босански или српски. Дакле, ја ћу покушати искористити преводиоца да помогне.

Ако имате било каквих питања, молим вас јавите ми. ЈА радовати се унапријед помаже Босни и Херцеговини успети и наде за јачање односа између САД и Босне и Херцеговине.

Croatian Translation

Ova poruka je prevedena s računalom. Ja se ispričavamo za bilo kakve greške.

Ja sam Huskerguy77 i sam čast biti odabrani da predstavljaju eUSA ovdje u eBosnia i eHerzegovina.

eBosnia i eHerzegovina je zemlja nova na eRepublik i pozdravio je u cijelom svijetu. Jedna od mojih dužnosti je da se ovdje pomoći i pomoći u ovoj zemlji stabilizirajuce tako da može uspjeti iu budućnosti. Ja ću koristiti moje političko iskustvo kako bi se ovaj.

Imam politiku otvorenih vrata. To znači da možete postavljati mi sva pitanja, primjedbe, komentare ili ovdje. JA isto tako imati ovdje i na PM u igri da ću provjeriti dnevno. Treće, ako postoji jedan IRC, ja ću pokušati pronaći i koristiti ga. Ako imate neke probleme i žele da govore mi odmah, JA svibanj također pozvati Vas na eUSA IRC i chat možemo tamo.

Kao i sve zemlje, u Bosni i Hercegovini svi imaju svoje posebne kulturne razlike. Podržavam te u potpunosti. Međutim, postoji blagi jeziku barijeru. Ja govorim engleski i španjolski neke, ali ja ne govorim hrvatski, bosanski ili srpski. Dakle, ja ću pokušati iskoristiti prevoditelja da pomogne.

Ako imate bilo kakvih pitanja, molim Vas javite mi. JA radovati se unaprijed pomaže Bosni i Hercegovini uspjeti i nade za jačanje odnosa između SAD i Bosne i Hercegovine.

huskerguy77

Broj komentara : 2
Join date : 2009-03-25

Na vrh Go down

eUSA Embassy Empty welcome

Komentar  senco_panza Thu Mar 26, 2009 8:08 am

welcome huskerguy, if you want to interact with us, you can come to our chat http://xat.com/ebih

senco_panza

Broj komentara : 33
Join date : 2009-02-18

Na vrh Go down

eUSA Embassy Empty Re: eUSA Embassy

Komentar  huskerguy77 Sun Mar 29, 2009 12:51 pm


huskerguy77

Broj komentara : 2
Join date : 2009-03-25

Na vrh Go down

eUSA Embassy Empty ...

Komentar  Bojler Sun Mar 29, 2009 3:20 pm

welcome

Bojler

Broj komentara : 21
Join date : 2009-02-18

Na vrh Go down

eUSA Embassy Empty Re: eUSA Embassy

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu